Eli Keller keramik i krypglasyr

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ELI KELLER, vas samt 2st fat, keramik, stengods, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, blå engobe med vit krypglasyr, signerade ELI i botten, vas höjd ca 15 cm, fatens diameter 19 samt 17 cm

Obetydligt slitage

887345

2021-03-21