Serveringsfat tenn 1700-tal rokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SERVERINGSFAT, 1 par, tenn, Eric Pettersson Krietz (mästare 1753-1795/1805), Stockholm, rokoko, oval form, konturerat brätte, längd ca 44 cm

Anlupna, slitage, stötskada, repor

887376

2021-03-09