Royal Copenhagen, kaffeservis, Musselmalet
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Musselmalet", 42 dlr, bl a helblond, Danmark, porslin, bestående av 11 kaffekoppar med 14 fat (nr. 1035), 13 assietter (nr. 1087), gräddkanna (nr. 1032), sockerskål (nr. 1112), 1 kakfat (nr. 1695), 1 kakfat på fot (nr. 1020), 2 kaffekoppar 2. sortering
Bruksslitage, 1 fat med ojämn glasering undertill, 1 kaffekopp med sprickor, 2 assietter med kantnagg
887389
2021-03-11