Stig lindbergk
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), flaskor med propp, 2 st olika, en i form av form av figur, en med releifdekor av ansikte, Gustavsberg, stengods, mörkbrun och ljusbrun glasyr med inpressad dekor, signerade Gustavsbergs studio respektiv GUSTAVSBERG SWEDEN STIG L., höjd ca 13 och 14 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas
En flaska med nagg
887495
2021-03-13