Stig lindbergk

Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk
Stig lindbergk

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), flaskor med propp, 2 st olika, en i form av form av figur, en med releifdekor av ansikte, Gustavsberg, stengods, mörkbrun och ljusbrun glasyr med inpressad dekor, signerade Gustavsbergs studio respektiv GUSTAVSBERG SWEDEN STIG L., höjd ca 13 och 14 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik och Konstglas

En flaska med nagg

887495

2021-03-13