Björn Trägårdh bokhylla Firma Svenskt Tenn
Klubbat för:
8 600 SEK
6 500 SEK
BJÖRN TRÄGÅRDH, bokhylla, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930-tal, betsad björk, tre hyllor, märkt med metallbricka änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd ca 75, 140x38 cm,
Ytskador, slitage och repor, Saknar Svenskt Tenn emblemet.
887572
2021-03-12