Björn Trägårdh bokhylla Firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

8 600 SEK

6 500 SEK

BJÖRN TRÄGÅRDH, bokhylla, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930-tal, betsad björk, tre hyllor, märkt med metallbricka änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd ca 75, 140x38 cm,

Ytskador, slitage och repor, Saknar Svenskt Tenn emblemet.

887572

2021-03-12