Stridsyxa

Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa
Stridsyxa

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STRIDSYXA Indopersiskt område (Hillebard), 1800-tal, yxhuvud djupgraverat med stiliserade blomrankor, yxskaft av metall, total längd ca 73 cm

korrosion, slagskador

887578

2021-03-12