Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

2 400 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, Japy Frères, Frankrike, förgylld brons, dekor av jaktgudinna, urtavlans diameter 10, yttreurtavlas diameter 12, höjd ca 35 cm

Sliten förgyllning, pil bruten, SAV ansvarar ej för funktion.

887626

2021-03-12