Matgrupp 1900-talets senare del, 13 dlr, NK

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATGRUPP, 13 dlr, 1900-talets senare del i engelsk stil från NK, mahogny, bestående av matbord av pelarmodell med 3 iläggsskivor a 60 cm, höjd bord ca 75, 164 x 93 cm, samt 12 stolar med klädd sits, sitthöjd ca 44 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, vissa jack och repor

887684

2021-03-15