Matservis Viol Old Gustavsberg
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, "Viol", Old Gustavsberg, 62 dlr, 1900-talets andra hälft, stengods, bestående av: 18 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 21 assietter, 2 såsskålar med handtag, 6 serveringsskålar av olika storlek, 2 serveringsfat
Bruks- och åldersrelaterat slitage, 2 mattallrikar med mindre nagg
887734
2021-03-16