Matservis Viol Old Gustavsberg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, "Viol", Old Gustavsberg, 62 dlr, 1900-talets andra hälft, stengods, bestående av: 18 mattallrikar, 13 djupa tallrikar, 21 assietter, 2 såsskålar med handtag, 6 serveringsskålar av olika storlek, 2 serveringsfat

Bruks- och åldersrelaterat slitage, 2 mattallrikar med mindre nagg

887734

2021-03-16