Soffa fåtölj 1900-talets andra hälft
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, klädsel i William Morris "Golden Lily", enligt uppgift inköpta på Nordiska Kompaniet, rygg med klädda knappar, lösa sittplymåer, mörkbetsade ben, soffans längd ca 186, sitthöjd 40 cm
Brukslitage
887738
2021-03-10