Soffa fåtölj 1900-talets andra hälft

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SOFFA, FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, klädsel i William Morris "Golden Lily", enligt uppgift inköpta på Nordiska Kompaniet, rygg med klädda knappar, lösa sittplymåer, mörkbetsade ben, soffans längd ca 186, sitthöjd 40 cm

Brukslitage

887738

2021-03-10