HANS BERGSTRÖM, bordslampa, Asea, 1940-tal.
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS BERGSTRÖM, bordslampa, Asea, 1940-tal, mässingsplåt och trä, skärmens insida lackerad i vitt, skärmens diameter 31 cm, höjd 46 cm
Ställvis ytslitage, ett fäste mot skärmen limmat, ej funktionstestad
887749
2021-03-21