HANS BERGSTRÖM, bordslampa, Asea, 1940-tal.

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

HANS BERGSTRÖM, bordslampa, Asea, 1940-tal, mässingsplåt och trä, skärmens insida lackerad i vitt, skärmens diameter 31 cm, höjd 46 cm

Ställvis ytslitage, ett fäste mot skärmen limmat, ej funktionstestad

887749

2021-03-21