Carl Harry Stålhane och Gunnar Nylund
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas och skål, Gustavsberg, stengods, blå respektive mörkbrun glasyr, signerade Rörstrand Carl Harry Stålhane, samt GUNNAR NYLUND, "Flambé", vas, Rörstrand, stengods, brun glasyr, dekor i guld, signerad MODELL NYLUND FLAMBÉ RÖRSTRAND, höjd ca 6-31 cm
Vasen med mynningsnagg
Skålen 2:a sortering
887758
2021-03-13