Takarmatur 1800-tal nyrenässans

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKARMATUR, 1800-talets slut, nyrenässans, förgylld metall, för 8 ljus,dekor av vinduvsklasar och figur, höjd 51, diameter 53 cm

Borrad för el, ursprungligen med prismor

887860

2021-03-10