Stolar gustaviansk stil
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4+2 snarlika, 1900-tal, gustaviansk stil, sk Svenska Modellen, varav 2 stolar hantverksmässigt tillverkade, bemålade, skuren dekor, stoppad sits, grå klädsel, sitthöjd ca 43 resp 44 cm
Senare bemålning o klädsel, smärre skador, klädsel med smärre fläckar
887940
2021-03-10