Stolar gustaviansk stil

Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOLAR, 4+2 snarlika, 1900-tal, gustaviansk stil, sk Svenska Modellen, varav 2 stolar hantverksmässigt tillverkade, bemålade, skuren dekor, stoppad sits, grå klädsel, sitthöjd ca 43 resp 44 cm

Senare bemålning o klädsel, smärre skador, klädsel med smärre fläckar

887940

2021-03-10