Kaffeset empirestil
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KAFFESET, 4 dlr, empirestil, 1900-tal, porslin med gulddekor, bestående av kanna, sockerskål med lock, gräddkanna, kopp med fat, höjder ca 8-18 cm
knopp på lock till kanna med lagning
Sockerskål med nagg på bottenring
887975
2021-03-15