Kaffeset empirestil

Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil
Kaffeset empirestil

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KAFFESET, 4 dlr, empirestil, 1900-tal, porslin med gulddekor, bestående av kanna, sockerskål med lock, gräddkanna, kopp med fat, höjder ca 8-18 cm

knopp på lock till kanna med lagning
Sockerskål med nagg på bottenring

887975

2021-03-15