Matbord stolar
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, STOLAR, 4+2, 1900-talets andra hälft resp 1900-talets början jugend, mörkbetsat trä resp ek, skulpterat trä, bordet med fothylsor i mässing, stoppad sits, randig klädsel, bordets mått höjd ca 73, diameter 108 , sitthöjd 45 resp 47, 3 iläggsskivor vardera bredd 40 cm
Senare klädsel, brukslitage, smärre märken
888218
2021-03-11