Kaffe och teservis silver
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KAFFE / TESERVIS, 4 delar, silver, 1900-talets första hälft, rokokostil, svenska importstämplar, bestående av kaffekanna, höjd 31, tekanna, 23, sockerskål med lock, 19 samt gräddkanna höjd 14 cm, på fötter, handtag i skuren valnöt, totalvikt 2800 g
888311
2021-03-14