Elias Martin, Hmanbild med båtar, tuschlavering
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ELIAS MARTIN (1739-1818): Hamnbild med båtar, signerad EM, tuschlavering på papper, 19x23 cm.
PROVENIENS: Friherre Eugène Hermelin (1865-1928), Noor slott, Knifsta, Uppland
UTSTÄLLD: Gamla mästarteckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107
888313
2021-04-18