Wilke Adolfsson, vas, egen hytta, år 2000
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILKE ADOLFSSON, vas, blåst år 2000 i egen hytta i Orrefors, bärnstensfärgad glasmassa, signerad Wilke Adolfsson 2000, höjd 29 cm
PROVENIENS: Inköpt hos Konsthantverkarna Stockholm för 2000 kr
Invändig beläggning
888340
2021-03-20