Wilke Adolfsson, vas, egen hytta, år 2000

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILKE ADOLFSSON, vas, blåst år 2000 i egen hytta i Orrefors, bärnstensfärgad glasmassa, signerad Wilke Adolfsson 2000, höjd 29 cm

PROVENIENS: Inköpt hos Konsthantverkarna Stockholm för 2000 kr

Invändig beläggning

888340

2021-03-20