Golvur Bornholmsur 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, så kallat Bornholmsur, bemålat, 1800-talets första hälft, skuren och bronserad dekor, urtavla med romerska siffror, höjd ca 200 cm, pendel medföljer
Senare bemålning, slitage, färgbortfall
888450
2021-03-10