Golvur Bornholmsur 1800-tal

Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal
Golvur Bornholmsur 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

1 500 SEK

GOLVUR, så kallat Bornholmsur, bemålat, 1800-talets första hälft, skuren och bronserad dekor, urtavla med romerska siffror, höjd ca 200 cm, pendel medföljer

Senare bemålning, slitage, färgbortfall

888450

2021-03-10