Karl Hartung krita
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KARL HARTUNG (1908-1967): Komposition, signerad och daterad Hartung -55, krita på linneduk, ca 293x157 cm
PROVENIENS: Riksförbundet för bildande konst, Utställning: Tysk Nutidskonst, Nr. 165
"Ett samlarhem"
Veck, slitage, fuktfläckar
888511
2021-03-10