Hängd i 18 k guld

Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld
Hängd i 18 k guld

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

HÄNGE / MEDALJONG, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, med fotogömma, invändigt med årtalsinskriptions 30/10 1877, svart emaljdekor, framtill med namnschiffer, höjd inkl. ögla 4,5 cm, totalvikt inkl. inredning 15,4 g

Zustandsbeschreibung

Bucklor

888584

2021-03-14