Samling nysilver

Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver
Samling nysilver

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

NYSILVER, 13 dlr, bestående av 1 par coasters, 1 par saltkar, 2 dlr salladsbestick försilvrade (handtag i glas), 1 tespindel, 1 såssnipa med fat, saltkar i form av fisk, 1 mindre skål, 1 smörsnipa, kanna med lock

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage, småbucklor, salladsbestick med slitage på silver

888781

2021-03-14