Samling nysilver
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
NYSILVER, 13 dlr, bestående av 1 par coasters, 1 par saltkar, 2 dlr salladsbestick försilvrade (handtag i glas), 1 tespindel, 1 såssnipa med fat, saltkar i form av fisk, 1 mindre skål, 1 smörsnipa, kanna med lock
Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth
Bruksslitage, småbucklor, salladsbestick med slitage på silver
888781
2021-03-14