Silverskedar

Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar
Silverskedar

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKEDAR, silver, 1 par samt 2 st, 1 par Nils August Malmqvist, Malmö 1875 (i originalask), Carl August Nilsson, Malmö samt S & M Benzen Köpenhamn 1899, 3 st delvis förgyllda, totalvikt ca 118 g, 5 toddyskedar i nysilver medföljer

Ingår i temaauktionen efter släkten Hjorth

Bruksslitage

888785

2021-03-14