Bruno Mathsson maria flap

Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap
Bruno Mathsson maria flap

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Maria Flap", slagbord, 1972, Karl Mathsson Värnamo, modellen ursprungligen formgiven 1936, skivor med fanér, brännmärkt "Karl Mathsson Värnamo", höjd ca 74, 24x110, total längd ca 280 cm

Repor vid skivor förekommer, smärre stötmärken, bruksslitage

888859

2021-03-13