Silverskål på fot Italien
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, 1800-talets första hälft, senempire, Italien, dekor av lejonmaskaroner med hänklar, höjd ca 14 cm, vikt ca 214 g
Ingår i temaauktionen Selected silver
Mindre bucklor vid lock
888889
2021-03-12