Silverskål på fot Italien

Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien
Silverskål på fot Italien

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, 1800-talets första hälft, senempire, Italien, dekor av lejonmaskaroner med hänklar, höjd ca 14 cm, vikt ca 214 g

Ingår i temaauktionen Selected silver

Mindre bucklor vid lock

888889

2021-03-12