Ströare saltkar och senapsskålar silver
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STRÖARE, SALTKAR samt SENAPSSKÅLAR, silver, 20 dlr, 1900-talets första hälft, olika tillverkare, bla Magnus Fryberg, CGH, K Anderson, saltkar samt senapsskålar med tillhörande skedar, senapsskål med glasinsats, tesil silver medföljer, ströarens höjd ca 21 cm, total vikt ca 639 g
Smärre slitage
888928
2021-03-14