Ströare saltkar och senapsskålar silver

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STRÖARE, SALTKAR samt SENAPSSKÅLAR, silver, 20 dlr, 1900-talets första hälft, olika tillverkare, bla Magnus Fryberg, CGH, K Anderson, saltkar samt senapsskålar med tillhörande skedar, senapsskål med glasinsats, tesil silver medföljer, ströarens höjd ca 21 cm, total vikt ca 639 g

Smärre slitage

888928

2021-03-14