Ljusstakar, 1800-talets första hälft
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, brännförgylld brons, foten med blomsterkrans, bladhölstrad pelare med roulettedekor, krönt av bladkapitäl, ljuspipa med blommor, lösa manschetter, höjd 27 cm
Ställvis slitage, ena foten med smärre bucklor
888957
2021-04-18