Ljusstakar, 1800-talets första hälft

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Restauration, brännförgylld brons, foten med blomsterkrans, bladhölstrad pelare med roulettedekor, krönt av bladkapitäl, ljuspipa med blommor, lösa manschetter, höjd 27 cm

Ställvis slitage, ena foten med smärre bucklor

888957

2021-04-18