Curt Fischer vägglampa

Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa
Curt Fischer vägglampa

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CURT FISCHER, vägglampa, Midgard, 1930-tal, Ronneberger & Fischer, Thüringen, Tyskland, stämplad Midgard D.R.G.MD.R.P Ausl. Pat, lackerad metall, saxledad arm samt vinklingsbar aluminiumskärm, max längd ca 121 cm, diam på skärm ca 19 cm

Viss korrosion

889086

2021-03-12