Brickbord
Klubbat för:
1 700 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
BRICKBORD, 1900-talets första hälft, rokokostil, bricka och underrede med bemålad dekor, höjd ca 51, diameter 60 cm
Zustandsbeschreibung
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis hårt slitage, sprickor i sarg och bricka
889087
2021-03-20