KYRKDOSA Johan Christoffer Jungmarker
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KYRKDOSA, Johan Christoffer Jungmarker, Göteborg, 1700-tal, delvis förgylld, rund med räfflade kanter, locket med infälld medaljong med Karl XII, höjd 3,5, diameter 5,5, vikt 62 g
Ingår i temaauktionen Selected silver
Nött förgyllning i övrigt smärre bruksspår
889124
2021-03-12