KYRKDOSA Johan Christoffer Jungmarker

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KYRKDOSA, Johan Christoffer Jungmarker, Göteborg, 1700-tal, delvis förgylld, rund med räfflade kanter, locket med infälld medaljong med Karl XII, höjd 3,5, diameter 5,5, vikt 62 g

Ingår i temaauktionen Selected silver

Nött förgyllning i övrigt smärre bruksspår

889124

2021-03-12