OLOF HULT, Mikrokosmos

OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos
OLOF HULT, Mikrokosmos

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OLOF HULT, "Mikrokosmos", trädgårdsurna, Näfveqvarns Bruk, formgiven 1922, gjutjärn, reliefdekor av stiliserade växter, sol, stjärnor m.m., höjd ca 17 cm, diameter ca 38 cm

Brukslitage, lagning vid kant

889134

2021-03-16