Einar Telander ljusstakar vaser sterlingsilver
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
EINAR TELANDER, ljusstakar / vaser, 1 par, sterlingsilver, Lidingö 1981, tillverkade i Einar Telanders silversmedja, höjd 23,5 cm, vikt 1174 gram
Proveniens: Familjen Telander, Saltsjö-Boo
Ingår i temaauktion Selected Silver
Minimalt slitage
889313
2021-03-12