Einar Telander ljusstakar vaser sterlingsilver

Klubbat för:

11 000 SEK

15 000 SEK

EINAR TELANDER, ljusstakar / vaser, 1 par, sterlingsilver, Lidingö 1981, tillverkade i Einar Telanders silversmedja, höjd 23,5 cm, vikt 1174 gram

Proveniens: Familjen Telander, Saltsjö-Boo

Ingår i temaauktion Selected Silver

Minimalt slitage

889313

2021-03-12