Eric Björkman kalk silver

Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver
Eric Björkman kalk silver

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIC BJÖRKMAN, kalk, silver, Eskilstuna, 1817, invändigt förgylld, klockformad cuppa, på hög fot, svisselerad dekor av bandrosetter, höjd 12 cm, vikt 120 gram.

Mindre lagning, åldersrelaterat slitage, smärre bucklor, gravyr.

889341

2021-03-21