Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997), skålfat 3 st, Rörstrand 1930-40-tal, stengods, lövformade, glaserade i ljusrosa och blått, signerade Rörstrand Sverige resp. Rörstrand GN. Sverige, höjd 9, längd 36 cm
889358
2021-03-13