Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr

Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr
Gunnar Nylund Rörstrand 3 dlr

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), skålfat 3 st, Rörstrand 1930-40-tal, stengods, lövformade, glaserade i ljusrosa och blått, signerade Rörstrand Sverige resp. Rörstrand GN. Sverige, höjd 9, längd 36 cm

889358

2021-03-13