Arne Jacobsen sjuan, ett par
Klubbat för:
4 400 SEK
2 500 SEK
ARNE JACOBSEN, 2 st, "Sjuan", modell 3107, sits i formpressad fanér, förkromade stålben, etikettmärkta Fritz Hansen, Made in Danmark, tillverkade 1988 och 1989, sitthöjd ca 42 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage med patina, repor och avskavningar, nyanskillnader mellan stolarna
889363
2021-03-16