Arne Jacobsen sjuan, ett par

Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par
Arne Jacobsen sjuan, ett par

Klubbat för:

4 400 SEK

2 500 SEK

ARNE JACOBSEN, 2 st, "Sjuan", modell 3107, sits i formpressad fanér, förkromade stålben, etikettmärkta Fritz Hansen, Made in Danmark, tillverkade 1988 och 1989, sitthöjd ca 42 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage med patina, repor och avskavningar, nyanskillnader mellan stolarna

889363

2021-03-16