Stolar gustaviansk stil
Klubbat för:
500 SEK
2 000 SEK
STOLAR, 1 par, 1900-talets början, gustaviansk stil vitmålade, skuren dekor, stoppad rygg och sits med textil klädsel, sitthöjd ca 45, rygghöjd 94 cm
PROVENIENS: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem
Bruks- och åldersrelaterat slitage, klädsel med nötning samt hål
889387
2021-03-20