Stolar gustaviansk stil

Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil
Stolar gustaviansk stil

Klubbat för:

500 SEK

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, 1900-talets början, gustaviansk stil vitmålade, skuren dekor, stoppad rygg och sits med textil klädsel, sitthöjd ca 45, rygghöjd 94 cm

PROVENIENS: Olof Hellström och Elisabet Hermodssons konstnärshem

Bruks- och åldersrelaterat slitage, klädsel med nötning samt hål

889387

2021-03-20