Terrin Kina

Terrin Kina
Terrin Kina
Terrin Kina
Terrin Kina
Terrin Kina
Terrin Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TERRIN, Kina, porslin, polykrom kantondekor, 1900-talets andra häflt, förgylld dekor på lockknopp samt hänklar, längd 36 cm, höjd 26 cm.

Sedvanligt ytslitage, smärre tillverkningsdefekter.

889439

2021-03-20